Knižní novinky

Slabá, Hana

Montessori školka

Montessori pedagogika se mezi rodiče stále více šíří. Vzniká stále více mateřských škol, které mají v názvu montessori. Rodiče často vůbec nevědí, co od montessori zařízení čekat, případně se těžko orientují v tom, jak vypadá dobrá montessori mateřská škola, která plně naplňuje dané principy. Cílem knihy je ukázat rodičům, jak taková autentická školka vypadá, a také odpovědět rodičům na otázky, které je při návštěvě montessori školky napadají. Zároveň kniha zdůvodňuje, proč se zde s ohledem na vývoj dítěte a teorii montessori pedagogiky určité věci dějí, např. proč nejsou na nástěnkách sněhuláci, proč je ve školce pracovní ticho, proč se ráno všichni nescházejí na společném kruhu, proč se zde nečtou pohádky, zda není v montessori málo pohybu, jak je to s kreativitou, proč nejsou ve třídách hračky apod.? Rodiče se tak stanou vědomými a poučenými partnery pedagogů, budou vědět, na co se učitelů ve vybrané školce ptát a budou se moci poučeně rozhodnout, která školka je pro jejich dítě nejvhodnější.
Mgr. Hana Slabá je lingvistka, lektorka a pedagožka se zkušeností s prací s dětmi od 1,5 roku po dospělé. Učila na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. Absolvovala mezinárodní diplomový kurz pro učitele dětí ve věku 3-6 let u Association Montessori International (AMI). Jako hlavní pedagog vedla montessori mateřskou školu, kde později pracovala jako zástupkyně ředitelky. Má zkušenosti ze zahraničních škol v Německu, Nizozemí, Británii, Francii a z mnoha v Čechách. Pracuje jako montessori metodička a odborná asistentka mezinárodních výcviků v Montessori Institutu Praha. Má tři děti, které vede v duchu montessori principů.

Aktuality

Jsem zlodějka? Trápí malou Elišku…

Jakmile Eliška uviděla ve škole ten nádherný, lesklý, zelený kámen, zatoužila po něm. A v nestřeženém okamžiku ho ukradla!

Montessori školka a jak to v ní chodí?

Hledáte pro své dítě vhodnou mateřskou školu? Slyšeli jste o montessori školce, ale nevíte, jak to v ní chodí a v čem se liší od ostatních MŠ? Tak právě pro vás je určena tato kniha. Seznámí vás se základními principy montessori pedagogiky a zodpoví nejčastější otázky, které by vás při návštěvě montessori školky jistě zajímaly. Po přečtení knihy se budete moci poučeně rozhodnout, která školka je pro vaše dítě nejvhodnější.

Ty jsi kněz navěky - rozhovor s Ludmilou Javorovou, ženou vysvěcenou na kněze

Jednou z důležitých osobností historie skryté (nebo také podzemní) církve u nás byl biskup Felix Maria Davídek. I za cenu rozchodu s oficiálním učením církve a přes odpor ostatních biskupů a kněží skryté církve z okruhu Koinótés v prosinci roku 1970 vysvětil na kněze svou spolupracovnici Ludmilu Javorovou. S ní jsme vydali knihu rozhovorů.

Matěj maluje mapy. Příběh autistického Matěje očima jeho mámy.

Pojďte se s námi vydat do světa autisty Matěje, třeba podle map, které tak rád maluje. Průvodcem vám bude jeho máma Michaela, která příběh jejich rodiny zaznamenala od Matějova početí až po současnost.

Psychoterapeutické práce s původci domácího násilí – jak zvládat vztek, agresivitu a násilí

V dobách krize, tak jako v případě té současné – koronavirové, vzrůstá počet případů domácího násilí. Pomoci obětem domácího násilí je věnována velká řádka odborných publikací, ale poslední dobou se do popředí zájmu odborníků dostává i psychoterapeutická práce s druhou stranou, s původci domácího a partnerského násilí. Ta dosud nebyla v ČR dostatečně zpracována, a proto se autoři rozhodli aktualizovat a rozšířit již dříve sepsané poznatky a přinést tak současný a komplexní pohled na tuto problematiku.

Virus nás neskolil a vy jste nás podrželi. Za odměnu se namlsejte edičním plánem na druhou polovinu roku 2020.

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru