Knižní novinky

Łoskot-Cichocka, Dorota, Kita, Marek

Čekání na Velikonoce

Autorská dvojice knihy Čekání na Vánoce připravila pro děti také průvodce postní dobou a Svatým týdnem. Kniha je koncipovaná jako 40denní putování, během něhož je každý týden zaměřen na jednu oblast Ježíšova působení (uzdravování, učení v podobenstvích, setkání s nejrůznějšími lidmi…) a které malé čtenáře postupně vede k seznámení se s novozákonním příběhem až po jeho vyvrcholení při velikonočních událostech. Vhodně koncipované texty spolu s novozákonními úryvky dávají dětem každodenní podněty k srozumitelným úvahám, které je připraví na hlubší prožití postní doby a Velikonoc. Marek Kita je polský teolog, katecheta a vysokoškolský pedagog. V Portále vyšla jeho kniha Čekání na Vánoce.

Aktuality

Únorový Den D

Na 22. února připadá narození zakladatelů skautingu, sira Roberta Baden-Powella (1857) a jeho ženy Olave Baden-Powell (1889) - a skauti a skautky po celém světě tento den slaví jako Den zamyšlení, svátek přátelství. A my při této příležitosti slavíme náš Den D se slevami 20 %, který můžete slavit s námi, ať skauti jste, nebo nejste! A slavit budeme až do neděle 24. února!

Soutěž

V únoru jsme soutěžili o knihu Karla Nešpora Jde to i s úsměvem

Malý Alan už zase skáče přes kaluže

Autobiografický román australského spisovatele Alana Marshalla Už zase skáču přes kaluže je dospělým čtenářům dobře znám. Nejen díky povinné školní četbě, ale určitě i díky nezapomenutelnému filmovému zpracování Karlem Kachyňou, kde se v roli malého chlapce bojujícího s dětskou obrnou poprvé představil herec Vladimír Dlouhý. Kniha o překonávání handicapu a síle odhodlání po delší době opět vychází a může tak oslovit novou generaci malých čtenářů.

Vánoc jsme se dočkali, teď čekáme na Velikonoce

Loni na podzim vyšla pro dětské čtenáře kniha Čekání na Vánoce. Nyní se blíží Velikonoce, nejdůležitější křesťanský svátek, a jejich význam dětem přibližuje novinka od stejné polské autorské dvojice Marek Kita - Dorota Łoskot-Cichocka: Čekání na Velikonoce. Pokud nechcete, aby vaše dítě o Velikonocích vědělo jen to, že se chodí koledovat, je tato kniha přesně pro Vás!

Psychiatr Radkin Honzák: O moudrosti psychopatů aneb Jsou mezi námi

Autor knihy Moudrost psychopatů Kevin Dutton přirovnává výsledky testu míry psychopatie k mixážnímu pultu zvukaře, kde šoupátka jsou nastavena do různé výšky. Jsou-li všechna nadoraz (skóre blížící se nebo dokonce rovné čtyřiceti), je nanejvýš pravděpodobné, že takový člověk skončí ve vězení. Dokáže-li však agresivní a především antisociální tlaky stáhnout na přijatelnou míru, může se úspěšně pohybovat v běžném svobodném světě a zneužívat svých schopností na náš účet.

Pestrý ediční plán 2019-1!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru