Knižní novinky

Baxová, Miroslava

Aby nás to spolu bavilo celý rok

Kniha nabízí témata, která autorka zpracovala do jednotlivých projektů. Vytvořila je na základě prožitků dětí a vycházela přitom z příběhů a pohádek, písniček, říkadel, hádanek i z běžných situací. Inspirována jsou například divadelními představeními nebo vzájemnou spoluprací, která mnohdy přichází i od dětí samotných či od jejich rodičů. Každý projekt nabízí inspiraci v literárním textu, z něhož vycházejí hry, tvořivé aktivity, společné rozhovory a další činnosti. Miroslava Baxová je učitelka mateřské školy. Řadu let se věnuje loutkovému divadlu.

Aktuality

Aby nás to spolu ve školce bavilo celý rok, pomůže i prožitkové učení

Autorka Miroslava Baxová, učitelka v MŠ, která se řadu let věnuje loutkovému divadlu, v knize předkládá různé náměty na aktivity s dětmi zpracované formou projektů založených na prožitcích dětí.

Umění milující laskavosti – otevřete mu svá srdce

Je poněkud trapné zabývat se celý život lidskými problémy a nakonec zjistit, že člověk nemůže nabídnout jako radu nic víc než toto: Snažte se být trochu laskavější. (Aldous Huxley) Tímto citátem začíná kniha známého amerického rabína, spisovatele a religionisty Ramiho M. Shapira, někdy zvaného jen Rabbi Rami. Dává ve zkratce návod na spokojenější duchovní život – vzít za své principy milující laskavosti v každodenním životě.

Tesař: Příběh pro úspěch(ané)

„Michael to ženě neřekl, ale raději by umřel, než aby odpočíval.“ A přesto by měl, protože před pár dny zkolaboval na ulici, zatímco mu hlavou neustále vířily myšlenky na jeho rodinnou firmu. Naštěstí byl poblíž člověk, který mu pomohl. Zavolal sanitku, ovázal mu krvácející hlavu. Michael se vydá mu poděkovat, ale setkání s tímhle zvláštním tesařem mu radikálně změní pohled na vlastní život.

Tichá síla – tajné přednosti introvertních dětí

Jste introvert nebo extravert? Máte introvertní dítě, které se ve škole potýká s mnoha náročnými a pro něj nepříjemnými situacemi? Přečtěte se knihu Susan Cain, která je sama introvert. Dělí se o svůj příběh i výpovědi mnoha introvertních dětí a dospívajících, zaměřuje se na školní prostředí, společenský kontakt, koníčky a domov. Dává užitečné tipy, jak si uvědomit sílu své povahy, a vám pomůže objevit sílu v tom, co je (zdánlivě) slabé, a hodnotu v tom, co bylo dříve příliš nenápadné.

Ediční plán na druhé pololetí je tu! Na co se můžete těšit?

Prázdniny se pomalu blíží k polovině, a to znamená, že se již můžete začít těšit na nové knihy z Portálu: vycházet začnou co nevidět. A na co se můžete těšit?

Ediční plán 2018-2 praská novinkami!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru