Knižní novinky

Preussler, Otfried

Oslík a vánoční andělíček

Oslík se jednoho rána probudí a zjistí, že maminka je pryč! Naštěstí nezůstane dlouho sám. Navštíví ho andělíček, který o mamince ví – je u jesliček, kde se v noci narodilo Jezulátko. Oslík s andělíčkem se společně vydají do betlémské stáje a pozvou každého, koho potkají, aby se k nim připojil. Děti, ovčák s ovečkami, pekař s pekařkou a pekaříkem, párkařka a dokonce i policejní strážmistr se k nim přidají a společně prožijí u jesliček vánoční zázrak.
Kniha je určena dětem od 3 do 6 let.
Otfried Preußler popisoval sám sebe coby vypravěče příběhů a je považován za jednoho z nejznámějších a nejúspěšnějších německých spisovatelů. Mnohé jeho knihy – například Vodníček, Malá čarodějnice, Čarodějův učeň nebo Loupežník Zuřivous – jsou pevnou součástí dětských knihovniček po celém světě.
Christiane Hansen už ve školce počmárala každou příhodnou plochu. Později studovala ilustraci na hamburské Vysoké škole pro užitou vědu. Od roku 2000 pracuje jako ilustrátorka na volné noze pro různá německá nakladatelství.

Aktuality

Pracovní listy Fantastické psaní pomohou mladým spisovatelům

Asi každý čtenář někdy pomyslel na to, že by se ocitl na opačné straně knihy a stal se spisovatelem. Jaké by to bylo, přenést nápady, co se mu honí hlavou, na papír. Vymyšleným postavám vdechnout život a představit je ostatním čtenářům. Pokud patříte mezi ně, někoho takového znáte anebo byste chtěli znát, zbystřete a čtěte dále.

Mindfulness pro nejmenší a jejich dospělé, to je kniha Pohoupej medvídka

Knížka POHOUPEJ MEDVÍDKA má ambici zásadním způsobem změnit způsob, jakým vychováváte děti: autorka Sally Anders v ní přináší aktivity, které zvou k objevování vědomého přístupu k životu (mindfulness) společně s vašimi dětmi.

Nabídka pracovní pozice

Nakladatelství Portál přijme pracovníka na pozici expedient-řidič.

Soutěž

Vyhlášení výsledků soutěže o knihu Philipa Zimbarda Nesmělost

Jak s pomocí tréninku mysli a srdce zvládnout náročné situace

Procházíte stresujícím obdobím, smutkem, depresí, trápí vás fyzická bolest? Přečtěte si o meditaci zaměřené na řešení, možná najdete východisko ze své situace.

Nechte se unést novinkami na jaro a léto 2021!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru