Knižní novinky

Nováková, Iva

Počtář Pepík Popleta

Pepík Popleta je opravdu trochu popleta a leccos v matematice nebo pravopise se mu plete. Povede se mu získat kouzelné pero a pak se začnou dít opravdové divy: Pepík začne cestovat a dostane se tak například do Yellowstonského národního parku, na nejvyšší horu světa nebo se zahřeje na Kanárských ostrovech. Děti pomocí výsledků luští tajenky, text a tajenky na sebe navazují a vytvářejí jednoduchý příběh, což děti více motivuje k počítání. Sešit je doplněn i o několik skrývaček, spojování čísel dle násobků a o obrázky vybarvované podle výsledků.
Iva Nováková je absolventka střední odborné školy výtvarné, zaměřuje se na tvorbu pro děti. Je autorkou zábavných a didaktických doplňovaček, hádanek, omalovánek a vystřihovánek. V Portále vyšly mj. její knihy Zábavný pravopis, Víš, co čteš?, Čtu a vím o čem, Počítej a lušti, Anglicko-české doplňovačky, Poznej s námi Česko a S penězi si poradím.

Aktuality

Jak poznat žáka nebo studenta se sociální fobií a jak s ním pracovat? Poradí vám psychoterapeutka se specializací na úzkostné stavy.

Vydáváme knižní rádce pro děti v obtížných situacích a jedním z nich je i nedávná novinka, která se věnuje sociální fobii a stydlivosti u dospívajících. Teď ale máme rady pro vás, jejich pedagogy. Co pro ně můžete udělat jako jejich učitel? A jak žáka nebo studenta s takovým problémem ve své třídě poznat? Vybíráme z knihy Lucie Bělohlávkové Tak už se nestyď.

Jak prababičky ovlivňují náš život? A jak najít svůj Léčivý rodokmen?

Zmapujte osudy svého rodu pomocí příběhů, které se vyprávějí o lidech v něm. Suchá data narození a úmrtí vám neřeknou tolik, jako vyprávění o odvážné babičce, která si pro svého milého došla pěšky z Ukrajiny. Nebo se u vás opakuje při rodinném setkání legrační historka, jak strýc málem utekl od oltáře? Na co se ptát a jak zacházet s rodinnými příběhy vám poradí kniha Léčivý rodokmen.

Má vaše dítě noční můry? Psycholog radí, jak na zlé sny

Probouzí se vaše dítě opakovaně v noci hrůzou a děsem ze snů, které má? Často leží příčina v denním životě dětí. Psycholog Ben Furman radí, jak si s nočními můrami dětí poradit.

Počtář Pepík Popleta pomůže s malou násobilkou

Nový pracovní sešit od Ivy Novákové je tentokrát zaměřen na procvičování malé násobilky. Děti mohou luštit tajenky, řešit kvízy, vybarvovat obrázky podle výsledků a spolu s Pepíkem a strašákem cestovat po světě. Zábavné procvičování násobilky je spojeno s dobrodružným příběhem, ke kterému se děti musejí dopočítat.

Novinářka Sigri Sandberg a její Tma

V knize Tma se protínají životy dvou žen, které od sebe dělí jedno století. Společným jmenovatelem jim jsou tma a osamělost uprostřed divoké severské přírody, daleko od civilizace. Autorka knihy, norská novinářka Sigri Sandberg, se rozhodla strávit nějaký čas sama vysoko v norských horách a vyzkoušet na vlastní kůži, co s ní udělá naprostá tma. Taková, která už dnes kvůli všudypřítomnému světelnému smogu není jen tak k mání. Druhou ženou je pak rodačka z Karlových Varů, která udělala podobnou zkušenost ve třicátých letech minulého století.

Portál je tu s vámi už 30 let! Potěšte se chystanými tituly na jaro 2020!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru