Knižní novinky

Simard, Lucie Brault

Hry pro rozvoj řeči pro děti od 2 let

Kniha obsahuje více než 70 her, které rozvíjejí vyjadřovací schopnosti malých dětí při integraci všech vjemů. Pro rozvoj řeči u dětí od dvou do pěti let ji mohou využít logopedické preventiskty a učitelky v mateřské škole i rodiče. U každé aktivity jsou jasně popsány jednotlivé kroky, doporučení pro práci se staršími dětmi, vyznačeny jsou schopnosti, které se při dané aktivitě rozvíjejí, ponechán je i prostor pro vlastní poznámky.
Lucie Brault Simard je kanadská pedagožka a autorka knih pro rozvoj malých dětí.

Aktuality

Rozvíjet řeč dětí už od jejich 2 let? Jak jinak než hrou.

Kniha 70 her nabízí rodičům, pedagogům, logopedům i dalším dospělákům náměty, jak si s dětmi hrát a při tom rozvíjet jejich řeč, porozumění a vyjadřovací schopnosti. U každé hry jsou kromě doporučeného věku popsány jednotlivé kroky, obměny, varianty pro hru se staršími dětmi, jsou také vyjmenovány schopnosti, které při dané aktivitě s dětmi procvičujete a rozvíjíte. Hry jsou přehledně řazené podle věku dítěte, stačí si jen vybrat a hrát si.

Soutěž

V říjnu jsme soutěžili o knihu o extrémních podobách lásky: Posedlost láskou.

ROZHOVOR: Wieland Freund se rozhodl stát papouškem Michaela Endeho

Příští týden vychází novinka určená dětem – Rodrigo Raubíř a neohrožený Špunt, která má velmi zajímavé okolnosti vzniku. Po smrti jednoho z nejslavnějších německých spisovatelů (nejen) knih pro děti Michaela Endeho (jeho Nekonečný příběh znají velmi dobře i čeští čtenáři či diváci) byl v jeho pozůstalosti objeven fragment rozepsané knížky – první tři kapitoly. Wieland Freund, literární vědec a rovněž autor dětských knih, se ujal nesnadného úkolu příběh dokončit. O tom, jak se mu to dařilo, mluví v následujícím rozhovoru.

Jak se žije ženě s ADHD?

Jste nedochvilná, zapomnětlivá, neplníte sliby, neudržíte dlouho pozornost, neumíte plánovat? Možná máte ADHD, které s věkem nemizí, jen může měnit své projevy.

Sourozenecká dynamika a její význam v psychoterapii

Zatímco vztahy s rodiči se v terapii řeší téměř pokaždé, jinému vztahu - neméně důležitému - byla donedávna v psychoterapii věnována poměrně malá pozornost. Přitom vztah se sourozencem bývá v životě ten nejdelší a je často zdrojem velkého množství vztahových zkušeností. Literatury věnující se této problematice je ale poskrovnu.

Povzneste se s novými tituly 2019-2!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru