Knižní novinky

Nadrchal, David

Různost je bezva!

Právě v rukou držíte text, který se hemží čtyřpísmennými zkratkami jako ENFJ, INTP či ISTJ. Každá z nich představuje jeden z 16 typů osobností rozlišovaných typologií MBTI.
I přes nepopiratelnou jedinečnost každého tvora mají nositelé jednotlivých typů velmi podobný přístup k práci, způsob komunikace, životní hodnoty i proces dozrávání.
Kniha Různost je bezva provádí čtenáře jednotlivými oblastmi lidského života, ve kterých jsou mezi nositeli různých typů zvlášť velké rozdíly – mezilidskými vztahy, komunikací, prací a vývojem osobnosti v průběhu života. Průvodci na této cestě za lepším porozuměním sobě i svým bližním je jak pečlivě probíraná teorie zahrnující dynamiku osobnostního typu a problematiku temperamentů, tak četné příklady projevů osobnostního typu z praxe. A ač dílo nabízí možnost hlubšího pochopení celé typologie, je psáno tak, aby ho mohl číst i člověk, který se s MBTI dosud nikdy nesetkal.
David Jan Nadrchal, student Gymnázia Jana Keplera v Praze, vedoucí skautů a mládeže ČCE. Má pět mladších sourozenců. Svou knihu o MBTI začal psát v 15 letech.

Aktuality

Bruno Ferrero přináší Útěchu pro duši

Útlá knížečka ÚTĚCHA PRO DUŠI přináší nové příběhy pro duši známého salesiána Bruna Ferrera. Ty čtenářům opět dodají sílu a naději, zahřejí srdce, poradí, posílí, vyvolají úsměv nebo nabídnou výchozí bod pro meditaci.

Každý jsme jiný a ta Různost je bezva!

Slyšeli jste už někdy zkratky ENFJ, INTP nebo ISTJ? Je jich celkem 16 a každá z nich představuje jeden z typů osobností rozlišovaných typologií MBTI. I přes nepopiratelnou jedinečnost každého tvora mají nositelé jednotlivých typů velmi podobný přístup k práci, způsob komunikace, životní hodnoty i proces dozrávání.

Tři nominace, jeden vítěz! Portál má Zlatou stuhu 2021!

Velkou radost provází získaná cena za nejlepší knihy pro děti a mládež Zlatá stuha. Ze tří nominovaných adeptů to jednou cinklo!

Kde je moje kuřátko?

V nové knížce se děti naučí poznávat domácí zvířata, jejich mláďata, ale také počítat do deseti. Seznam dalších doporučených aktivit, jak pracovat s knihou, je široký a je příjemným bonusem.

Když se proroctví nesplní, proč mu lidé dál věří? Vychází slavná kniha Leona Festingera

Americký sociální psycholog Leon Festinger byl pátým nejcitovanějším psychologem 20. století a proslul hlavně svou teorií kognitivní disonance. Tu poprvé formuloval právě v knize z roku 1956 Když se proroctví nesplní, jež téměř až románově zachycuje sledování malé skupiny lidí přesvědčených o tom, že brzy nastane konec světa.

Nechte se unést novinkami na jaro a léto 2021!

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru