Online archiv

Vydání: 2024_03_březen

Smyslohrátky

-red-, 2024_03_březen

Členská schůze organizace OMEP

-red-, 2024_03_březen

Pololetní prázdniny v hulínské ŠD

-red-, 2024_03_březen

Liberecká Motyčkovic klika

Mgr. Marie Těthalová, 2024_03_březen
Na okraji Liberce se nachází volnočasové zařízení nazvané Motyčkovic klika. Nabízí řadu aktivit, od letních táborů přes pobytové akce během školního roku po různé tvořivé dílny. Jeho součástí je i místnost pro multismyslovou stimulaci známou jako snoezelen.

Velikonoce jsou přede dveřmi

PhDr. Helena Chvátalová, 2024_03_březen
Nejkrásnějšími jarními svátky, které připadají vždycky buď na konec března, nebo na duben, jsou Velikonoce. V letošním roce jsou dost časně – Velký pátek připadá na 29. březen, pomlázka neboli Červené pondělí na 1. duben, tedy „na apríla“. Přípravě na velikonoční svátky můžeme tedy věnovat celý březen. Určitě si to s dětmi užijeme.

Ošetřování nemocného dítěte

PhDr. Helena Chvátalová, 2024_03_březen
Podle statistik dítě od narození do 10 let věku onemocní až stokrát… Nemoc je běžnou součástí lidského života, tím spíše dětství, kdy malé dítě ještě nemá dostatečně vyvinutý imunitní systém, a s nástupem do kolektivních zařízení se nemocnost zvyšuje. Co bychom měli vědět, abychom pomohli dítěti zmírnit jeho trápení v nemoci na co nejnižší míru?

Když si chcete zorganizovat práci

-red-, 2024_03_březen
Stalo se vám někdy, že jste se předem podívali na svůj týdenní program a okamžitě jste se cítili zavalení vším, co musíte zvládnout? Cítíte se často zahlcení, když začnete přemýšlet, jak si zorganizovat celotýdenní úkoly?

Děti a jóga k sobě patří

Mgr. Marie Těthalová, 2024_03_březen
O józe, jejích benefitech a možnostech, a také o tom, jak je možné toto cvičení zapojit do práce s dětmi v mateřské škole a školní družině, jsem si povídala s Vladimírou Ottomanskou.

Podpora vnitřní motivace u dětí se speciálními vzdělávacími potřebami

-red-, 2024_03_březen
Děti se speciálními vzdělávacími potřebami čelí ve svém vzdělávacím procesu mnoha výzvám. Proto je potřeba zaměřit se na jejich specifické potřeby a podpořit jejich vnitřní motivaci. Ta má ve vzdělávání klíčovou roli, neboť motivované děti jsou otevřenější k učení, aktivněji se účastní výuky a dosahují lepších výsledků.

Najít práci, která nás baví, je strašně důležité

Mgr. Marie Těthalová, 2024_03_březen
Je to ale zároveň hodně složité. O významu práce v našem životě a o tom, že k životu patří také odpočinek, koníčky, zdraví, rodina a přátelé, jsem si povídala s psychologem Petrem Loudou.

Reportáž psaná na lyžích

-red-, 2024_03_březen

Do ticha...

Mgr. Marie Těthalová, 2024_03_březen