Odletí Zimní drak a udělá místo jaru?

Kniha Zimní drak oceňované kanadské autorky Troon Harrison a s ilustracemi Andrey Offermann je příběh o lásce, soucitu a schopnosti překonat nedůvěru a vztek.

ilustrovaná dětská knížka Zimní drak Troon Harrison Koupit na e‑shopu

Zimní draci v zemi na konci světa se každou zimu starají, aby zima vypadala jak má: čechrají mraky, aby z nich vydatně sněžilo a vysílají nad hory proudy studeného vzduchu. Na jaře se pak seberou a odlétají pryč - a zimu berou s sebou. Až na jednoho.Ten si totiž poranil křídlo a jenom bezvládně leží na střeše domu holčičky a její rodiny. Zimu nemá kdo odnést, jaro nepřichází. Aby se drak uzdravil a odlétl, bude potřebovat, aby mu holčika pomohla. Dokáže to? Překoná svůj strach a vztek?

Kniha o tom, že poté, co nahlédneme za náš vlastní strach, najdeme někdy jen smutek a bolest někoho jiného a že z naší ochoty někomu pomoci může vykvést nové jaro, získala ve Vídni v roce 2014 Cenu poroty za knihu pro mládež udělovanou rakouským ministerstvem školství.

Určená je dětem od 6 let.

Troon Harrison původem z Kanady, je mezinárodně uznávanou spisovatelkou píšící v několika jazycích. Pracovala jako redaktorka a učitelka tvůrčího psaní, nyní je spisovatelkou na volné noze. Její tvorba zahrnuje více než 40 titulů různých žánrů a některé z nich se staly základem animovaných filmů.

Andrea Offermann pochází z Kolína nad Rýnem. Výtvarnou tvorbu vystudovala v Kalifornii. Dětské knihy ilustruje od roku 2006 a její tvorba provází mnoho titulů pro děti i mladé dospělé.


Z německého originálu Der Eisdrache přeložila Viola Somogyi.

Ukázka:

Knihu Zimní drak koupíte na našem e-shopu.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru