Kůzlátka neposlušná a poslušná. Dvě pohádky v jednom nádherně ilustrovaném vydání

Jednomu vlkovi je potřeba břicho rozpárat, aby se kůzlátka dostala ven. Ale co se stane, když kůzlátka poslechnou? Přiznejme to, vlk tu vypadá jako machr a děti si ho zamilují. Určitě jim před spaním budete muset číst obě.


Mária Rázusová-Martáková je autorkou té klasické verze, ve které neposluchy otevřou a maminka je dostává poněkud drasticky z vlkova břicha. Moderní „poslušnou“ verzi napsala Jaroslava Blažková a vše svými ilustracemi dotvořil Vladimír Král (např. Analfabeta Negramotná, Vianočné mystérium). Zatímco klasiku vyvedl v sépiových tónech, moderní vlk a pestřejší barvy provází pohádku o poslušných kůzlátkách.

Ukázka:

Knížku koupíte na našem e-shopu.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru