Štěpánův podivuhodný stroj – knižní novinka pro malé kutily a vynálezce

Nová knížka Zuzany Pospíšilové je určena převážně pro předškolní děti nebo čerstvé školáky, kteří mají rádi různé přístroje a vynálezy. Příběh o Štěpánovi mimo jiné dětem nenásilně a hravou formou osvětluje základní terminologii spojenou s určováním času.

Štěpánův podivuhodný stroj, Zuzana Pospíšilová

Štěpán, hlavní postava knížky Štěpánův podivuhodný stroj, je neobyčejně zvídavý kluk. Všechno ho zajímá, všemu chce přijít na kloub. Jakmile je v jeho dosahu nějaký přístroj, hned zkoumá, jak funguje a jak by se ho dalo využít. Na otázku, čím by chtěl být, bez váhání odpoví: „Budu vynálezcem!“ S tatínkem pracuje v dílně a poznává všechny druhy nářadí, s maminkou bádá v kuchyni, třeba zkoumá, která kostka ledu se rozpustí dřív, jestli ta pocukrovaná, nebo posolená.

Štěpán je zkrátka kluk, který se zabaví všude, i u babičky a dědy na prázdninách. Tentokrát objevil staré velké hodiny a rozhodl se, že zjistí, jak fungují. Co se stane, když se takový kluk ocitne sám v noci s velkými starožitnými hodinami? 

Knížka malým čtenářům pomůže při určování času, názorně vysvětluje fungování hodin (malá a velká ručička a jaký časový úsek ukazuje, celá hodina, časové úseky ciferníku atd.).

A jaké tajemství se skrývá u prarodičů na půdě? Děda vnukovi ukáže svůj skrytý poklad a Štěpán se díky tomu může stát vynálezcem! 

Knihu krásně ilustrovala Eva Chupíková.

                          Ukázka:


Mohl by vás zajímat také rozhovor se spoluautorem knížky Rodrigo Raubíř a neohrožený Špunt.

Zuzana Pospíšilová je dětská psycholožka a autorka řady knih pro děti. V Portále vyšly například její knihy Hádanky pro školáky, Hádám, hádáš, hádáme, Školní strašidlo, Školní detektiv.

Knihu Stěpánův podivuhodný stroj můžete koupit na našem e-shopu.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru