Online archiv

Autor: -red-

Věříte v UFO? Kuriozní dotazy při pohovorech

-red-, 7-8/2019
Ponořit se do hlubin uchazečovy duše. Odhalit jeho kreativitu. Ověřit schopnost improvizace nebo logického myšlení. Personalisté nemají při pohovorech snadnou úlohu. A někdy se neubrání položení opravdu kuriózního dotazu.

3 tipy červenec 2019

-red-, 7-8/2019

3 knižní tipy Portálu červenec

-red-, 7-8/2019

Promění GENERACE Z GENERACE Z náš svět?

-red-, 7-8/2019
Mladým lidem narozeným na přelomu milénia se říká generace Z. Generace, která nezná svět bez internetu a sociálních sítí, žijící ve světě dotykových displejů.

Jak zvládnout odběr krve

-red-, 7-8/2019
Odběr krve nemilují ani dospělí, natož malé děti. Pro mnoho z dětí i rodičů je taková situace hotová noční můra.

Jídlem proti chmurám

-red-, 7-8/2019
Můžeme se projíst k psychické pohodě? Očividně do jisté míry ano, a je to vědecky mnohokrát potvrzeno.

7 tipů, jak naučit děti zase číst knihy

-red-, 6/2019
Také jste patřili k dětem, které večer potajmu četly knížku s baterkou pod peřinou? Dnešní děti spíš propašují do postele tablet… Jak to udělat, aby děti rády četly a knížky samy vyhledávaly? Máme 7 zaručených tipů od čtyřnásobné maminky Štěpánky Štrougalové.

Žijeme s vodou a voda s námi

-red-, 6/2019
Hraní si venku v přírodě nebo na školní zahradě je u dětí velmi oblíbené, zvlášť když ke svým hrám mají příležitost využít i vodu. V rámci školního projektu „Vodou k životu“ si ji naše děti užívají v mnoha podobách.

Emoce a komunikace: jak předejít emočním únosům?

-red-, 6/2019
Emoce jsou naším palivem a energií. Pomáhají nám přežít, uspět. Jsou kompasem, který nás upozorňuje na to, co je pro nás v životě důležité, pomáhají nám v rozhodování. Emoce mají mnoho pozitiv.

Školní kuchyňky v MŠ Sluníčko

-red-, 6/2019
V naší Mateřské škole Sluníčko jsme se často zamýšleli nad zdravým stravováním. Od loňského roku jsme zapojeni do projektu Skutečně zdravá školka. Díky němu nenásilnou formou zapojujeme a učíme děti, jak přemýšlet o tom, co jíme.

V čem spočívá příprava dětí na školu?

-red-, 6/2019
Není to jen všeobecně známé směřování k rozvoji dovedností, schopností, návyků atd. určené pro dosahování kompetencí, jde o přístup k životu a k „učení“ všeobecně.

U předškoláků je při cvičení důležitá pravidelnost. Víte proč?

-red-, 6/2019
Jakýkoli pohyb je pro děti dobrý, i ten náhodný – kdy běhají s kamarády po hřišti nebo jezdí na kole po parku. Rozhodně také nelze tvrdit, že by malé děti měly tvrdě trénovat. Ale přiměřený pravidelný pohyb má v týdenním programu dětí své nezastupitelné místo, a to z mnoha důvodů.