Online archiv

Vydání: 2023_10_prosinec

Vánoční vystřihovánka

-red-, 2023_10_prosinec
Vánoční vystřihovánka ilustrátorky Sáry Koubské ozdobí váš stromeček i okna.

Prosinec plný rituálů

PhDr. Helena Chvátalová, 2023_10_prosinec
V prosinci jsou noci už opravdu dlouhé a začíná zima. A my bychom měli zpomalit a užívat si klidných temných večerů. Nastává doba adventní, která by měla být poklidná a při níž čekáme na nové světlo, ať už v podobě slunce, nebo Ježíška. Je to příležitost pro rodinné (i školkové) tvoření, pro spoustu hezkých zážitků, které si děti ponesou do dalšího života.

Stereotypy a předsudky v praxi učitele mateřské školy

-red-, 2023_10_prosinec
Konkrétní možnosti práce s vlastními předsudky a stereotypy Milí čtenáři, vítejte u posledního dílu trilogie o stereotypech a předsudcích. První dva články představily konkrétní kategorie stereotypů a předsudků a jejich vliv na práci učitele, důležitost jejich zvědomování a možnosti, jak započít cestu k větší citlivosti vůči vlastním zaujatým postojům.

Se Sokolem do života

-red-, 2023_10_prosinec

Jak poznat ty nejlepší hračky? Napoví symbol kvality

-red-, 2023_10_prosinec
Udělování chráněného symbolu kvality Správná hračka – vybráno odborníky má dlouhou nepřetržitou tradici. Jak to začalo? Šlo o přirozený pokus vyrovnat se po roce 1989 s chaotickou situací na trhu, náhle zaplavovaném do té doby neslýchaným množstvím výrobků bez regulace a kontroly.

Cvičení nás omladí

Mgr. Marie Těthalová, 2023_10_prosinec
Vladimíra Ottomanská, které v těchto dnech vyšla nová kniha rozcviček, v rozhovoru mluví o tom, že děti jsou přirození jogíni a že potřebují náš pohybový vzor. Říká také, že pohyb je cestou k omlazení ducha i těla. Nebojme se proto cvičit, prospěje nám to.

Mikromanagement jako strašák oblasti řízení škol

-red-, 2023_10_prosinec
Oblast řízení škol je stále velmi diskutovaným tématem. Ne vždy je kvalitní manažer také kvalitním a inspirativním leaderem. V rámci managementu řízení se často setkáváme s riziky vyplývajícími z tzv. mikromanagementu.

Využijte předškolní třídy pro komplexní rozvoj dětí

-red-, 2023_10_prosinec
Předškolní věk je obdobím, kdy děti procházejí důležitými fázemi růstu a vývoje, proto hraje práce s předškoláky klíčovou roli v podpoře jejich celkového rozvoje. V tomto článku se dozvíte, proč je tato práce důležitá nejen pro děti a jejich rodiny, ale pro celou společnost.

Do sexuální výchovy malých dětí nepatří nepravdy a tabu

Mgr. Marie Těthalová, 2023_10_prosinec
Jak s malými dětmi mluvit o tom, co je jejich tělesná autonomie, proč nemusejí snášet vynucované mazlení a pusinkování a které aktivity patří do soukromí, jsem si povídala s psycholožkou Marcelou Poláčkovou z organizace Konsent.

Medem voní svět

Mgr. Marie Těthalová, 2023_10_prosinec