Rok ve školce ve třídě plné barev

Řada velmi oblíbených titulů s celoročními programy pro mateřské školy se rozrostla o další knihu, tentokrát s důrazem na všemožné výtvarné činnosti.

 Třída plná barev  Vondrová, Petra  Portál, 2021Metodická příručka pro předškolní výchovu TŘÍDA PLNÁ BAREV přináší celoroční program pro třídu mateřské školy. Autorka Petra Vondrová v ní využívá své bohaté zkušenosti z různých stupňů vzdělávání a nabízí pedagožkám a pedagogům mateřských škol pestrou škálu různých aktivit: povídání, básničky, výtvarné a pohybové činnosti, hudební chvilky, konkrétní odkazy na dětskou literaturu a pohádky atd. Veškeré aktivity jsou navrženy s důrazem na prožitkové učení.

Kniha se skládá z osmi větších tematických celků - projektů, které na sebe v průběhu školního roku volně navazují. S dětmi se nejčastěji podíváte do přírody, nabízené výtvarné činnosti často pracují s přírodními nebo odpadovými materiály, tvořivé lekce probíhají někdy ve třídě, někdy přímo venku.

Devátou kapitolou jsou potom přílohy, kde najdete šablony, předlohy a vzory pro výtvarné tvoření, nebo třeba sadu karet se stopami zvířat, se kterými se děti v průběhu roku seznámí.

Ukázka:

 Třída plná barev  Vondrová, Petra  Portál, 2021

Mohlo by se vám také hodit: Další rok ve školce, tentokrát se stromy 

 Třída plná barev  Vondrová, Petra  Portál, 2021


Celoroční programy pro mateřské školy: Rok s pohádkami, hádankami a říkadly ; Hrajeme si, nezlobíme, o světě pak leccos víme ; Od podzimu do léta pohádka k nám přilétá ; Aby nás to spolu bavilo celý rok


Zaostřeno na pedagogy MŠ: Pozor, rodiče ve školce! ; Antistresová knížka pro učitelky mateřské školy ; Knížka pro začínající učitelky mateřských škol ; Muzikopohádky ; Cesta do pohádky 

Knihu TŘÍDA PLNÁ BAREV zakoupíte na našem e-shopu

Petra Vondrová působí jako pedagog českého jazyka a výtvarné výchovy na různých stupních vzdělávání. Věnuje se i lektorování seminářů s výtvarným zaměřením pro vzdělávací instituce. Inspiraci k výtvarné tvorbě čerpá především z přírody i ze světa výtvarného umění. V nakladatelství Portál vydala knihy Výtvarné techniky pro děti (2001), Výtvarné náměty pro roční období (2005), Zábavné výtvarné lekce (2008), Výtvarné inspirace na celý rok (2011).

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru