Malý Papík hledá maminku

Papík byl malý papoušek, který žil úplně sám. Přál si mít maminku, ale nevěděl ani, jak by mohla vypadat. Takto začíná příběh malého Papíka, který se vypraví svoji maminku najít. Hledá nějakou sobě podobnou, žlutou, s křídly a pruhovanýma nohama. Až setkání s paní Medvědovou mu přinese odpovědi na jeho otázky, včetně té nejdůležitější – jak se vlastně taková maminka pozná?


Krásně ilustrovaná kniha japonské autorky Keiko Kasza Máma pro Papíka byla původně napsána pro děti osvojené nebo adoptované, ale zaručeně potěší i ostatní dětské čtenáře. Nebo vlastně spíše posluchače, vhodná je zejména pro děti předškolního věku od cca 3 let a společné předčítání s rodiči

Mohlo by se vám také líbit: Kulihrášek a Budulínek , Mravenečkova dobrodružství nebo Dvě pohádky

Téma rodiny a vzájemných vztahů dětí a rodičů podává srozumitelně a přiměřeně jejich věku a může vést k diskusím o dětech, které na vlastní rodinu neměly to štěstí a vyrůstají s náhradními rodiči. A nebo prostě o tom, co dělá maminku maminkou a proč to nejsou jen stejně pruhované nohy.

Ukázka z knihy:

Keiko Kasza Máma pro Papíka A Mother for Choco  Keiko Kasza Máma pro Papíka A Mother for Choco

Keiko Kasza Máma pro Papíka A Mother for Choco

Keiko Kasza Máma pro Papíka A Mother for ChocoKeiko Kasza se narodila v Japonsku, kde vyrůstala obklopena typickou širokou japonskou rodinou. Na vysokoškolská studia se vydala do Spojených států, kde vystudovala grafický design na univerzitě v Kalifornii. Provdala se za Američana a po několika letech práce designérky a zároveň spisovatelky se rozhodla věnovat dětským ilustrovaným knihám naplno. S mužem a dvěma syny žije v US a touží psát „ne stovky knih, ale jednu tak úžasnou, že se bude v rodině dědit po generace“.

Knihu Máma pro Papíka můžete zakoupit na našem e-shopu

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru