Knižní novinky

Horáček, Petr

O zajíčkovi

„Zajíčku, ušáčku, v hlubokém lese, co vidíš?“
„Vidím tu medvěda. Usmívá se na mě.“
Co se stane, když zajíček ušáček zabloudí v lese. Dostane se z něj ven? Najde svoji maminku? Hledejte s ním a pomozte mu, aby se s ní šťastně setkal.
Petr Horáček je český ilustrátor žijící ve Velké Británii. Vystudoval Střední odbornou výtvarnou školu Václava Hollara a Akademii výtvarných umění v Praze. Po jejím dokončení odešel do Anglie. Jeho knihy pro děti znají malí čtenáři z desítek zemí světa, získal za ně řadu prestižních ocenění.

Aktuality

Soutěž

V první soutěži roku 2024 jsme soutěžili o knihu Olivera Sackse Muž, který si pletl manželku s kloboukem. Zde je vyhlášení vítězů!

Odletí Zimní drak a udělá místo jaru?

Kniha Zimní drak oceňované kanadské autorky Troon Harrison a s ilustracemi Andrey Offermann je příběh o lásce, soucitu a schopnosti překonat nedůvěru a vztek.

25 metod a strategií Jak zvládnout organizaci času

Stará moudrost praví, že nikdo z nás není pánem svého času. Jak je ale možné, že někdo dokáže „svůj“ čas využít na maximum a pro jiného je to takřka nadlidský úkol? Znamená to, že vnímání času je u každého rozmanité? Nebo je to pouze otázka efektivity jeho využití a je tedy naděje, že se lze této dovednosti naučit?

Psychoterapeutické systémy

Obsáhlá systematická kniha, jejíž první vydání vyšlo již před 35 lety, přináší přehled a srovnání základních psychoterapeutických směrů. Nový překlad vychází z nejnovějšího, 9. vydání anglického originálu.

Nová bylinková pohádka prozradí, Co si brouká louka

Zlý černokněžník seslal na les prudkou bouři, při které se Lesní paní roztrhl perlový náhrdelník. Pokud se ztracené perly co nejdříve nenajdou, Lesnímu království hrozí zánik. Naštěstí je právě v lese statečný Matyáš, který se spolu s vílami z květin rozhodne perly najít a Lesní paní je předat.

Lavina knih již brzy ve Vaší knihovně

Ediční plán si můžete prolistovat nebo stáhnout jako PDF soubor. Také si můžete prohlédnout novinky pouze v oblasti, která vás zajímá.

Prozkoumejte zásadní a 90 let nepublikované dílo C. G. Junga

ČERVENÁ KNIHA poskytuje unikátní pohled na původ jeho psychologických teorii. 

Znalci ji nazývají klíčem Jungova díla. 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru