Jé, Ježíšek!

Kniha odkazuje na klasické české vánoční zvyky a tradice. Zábavné hry, tvoření a recepty určené pro předvánoční čas vám i dětem zpříjemní advent a čekání na Ježíška.

Jé, Ježíšek!

Máte rádi Vánoce? Těšíte se nejen na Ježíška a dárky pod stromečkem, ale chcete si užít celý adventní čas? Na chvíli vidět svátky opět očima dětí? Potom je knížka Jé, Ježíšek! právě pro vás a vaše děti.

Ponořte se s dětmi do příprav na Štědrý večer, tvořte, pečte, vyprávějte si, poslouchejte a společně si sváteční chvíle užívejte.

Knížka je plná úkolů a informací o nejdůležitějších svátcích od svatého Martina až po Tři krále. Na jejím konci najdete část Vystřihovánky, několik stran barevných příloh na silnějším papíru. Děti si mohou vystřihnout, okopírovat, slepit a dotvořit podle návodu či vlastní fantazie betlém, dopis Ježíškovi, obrázkové loto či jmenovky na dárky.

UKÁZKA:


Adventní čas zpříjemní také knížka Zázrak o Vánocích.


Knížka Jé, Ježíšek! před lety vyšla pod názvem Než přijde Ježíšek. Současné vydání je aktualizované a doplněné o pracovní listy, které si na stránkách Portálu můžete stáhnout pomocí QR kódu.

Kniha je určena dětem od 4 let.

Vendula Hegerová je úspěšná a oblíbená ilustrátorka a autorka dětských knih. Vystudovala Vyšší odbornou školu grafickou v Jihlavě. Je mnohostranná výtvarnice, která má na svém kontě leporela, komiksy, animovaný film, designy pokojíčků, přáníčka, ale nejvíce samozřejmě knížek. V Portále ilustrovala knihu etikety pro nejmenší – Edo! Ty neposedo! a několik dalších knih různých autorů, jako například Auta, vlaky, bagry taky nebo Bára a Kuba pro genetickou metodu čtení. Úzce spolupracuje s časopisem Puntík.

Knížku Jé, Ježíšek! si můžete koupit na našem e-shopu.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru