Online archiv

Vydání: 04/2020

Psychologické kurzy v Portálu jsou zpět!

-red, 04/2020
Díky rozvolnění vládních opatření Vás v červnu opět budeme moci uvítat na psychologických kurzech v nakladatelství Portál. Právě domlouváme a postupně zveřejňujeme nové termíny.

Identifikace stejného tvaru - jarní mládě

Mgr. Marie Těthalová, 04/2020
Najdi na každém řádku jarní mládě, které je stejné jako první v řadě. (Identifikace stejného tvaru je důležitá pro budoucí čtení.)

Jak se naučit cizí jazyk i přes nedostatek času?

-red-, 04/2020
Schopnost domluvit se minimálně jedním cizím jazykem je už považována za samozřejmost. Firmy se i přesto často potýkají s nedostatečným jazykovým vybavením svých zaměstnanců. Podle průzkumu Manpower Group, který porovnává atraktivitu trhu práce v 75 zemích, je nízká jazyková vybavenost Čechů v mezinárodním srovnání hlavním problémem lidských zdrojů.

Budou děti znát sníh? A co koulování?

Michaela Červinková, 04/2020

Děti čtou dětem

-red-, 04/2020
Číst malým dětem nahlas je ten nejúčinnější způsob, jak je rodiče mohou připravit, aby byly ve škole úspěšné. Děti mají rády, když ten, kdo jim předčítá, zároveň příběh jakoby i hraje. Přitom je důležité měnit tón hlasu podobně jako na jevišti, aby se dítě do příběhu vžilo. Děti mají také velmi rády, když se jim často čtou stejné příběhy tak dlouho, dokud neznají celé pasáže zpaměti.

Očkování bude povinné i pro soukromé školky

-red-, 04/2020
Povinnost očkování pro předškolní děti bude nově platit i pro soukromé mateřské školky a dětské skupiny. Doteď povinnost očkování musely ze zákona vyžadovat pouze veřejné školky.

Patron dětí hledá, komu by ještě mohl pomoci

-red-, 04/2020
„Z celého srdce děkuji a jsem moc ráda, že se najdou hodní lidé, kteří pomůžou mámě se dvěma dětmi v nouzi. Vaše pomoc pro mě moc znamená. Děti jsou pro mě naprosto vším. Díky Patronovi dětí mohu peníze, které bych vydala za obědy, ukládat u sociální pracovnice v azylovém domě a šetřit na byt, aby děti měly svůj domov.“

Pravidelné cvičení pomáhá chránit děti před deformitami nožní klenby

-red-, 04/2020
Děti nachodí či naběhají v průměru 18 až 20 000 kroků za den. Aby se jejich nohy správně vyvíjely, potřebují (kromě kvalitních botiček) dostatek přiměřeného zdravého pohybu. Zároveň je důležité, aby získaly včas správné pohybové návyky. Jinak by u nich později mohlo dojít až k deformitám dolních končetin.

Svobodný přístup k informacím

-red-, 04/2020

Spolupráce MŠ Raisova s rodiči

-red-, 04/2020

Dusivý život v bavlnce

Kateřina Rodná, 04/2020
Možná si na ten případ vzpomínáte, i když už je to nějaký ten pátek. Když se před lety večer přímo z hotelového pokoje beze stopy ztratila malá Madeline McCann, zvedla se vlna zájmu. Děvčátko tehdy zmizelo, zatímco jeho rodiče seděli jen padesát metrů od vchodu do domu v restauraci.

Drobné tipy do složitých časů

Mgr. Marie Těthalová, 04/2020
Běžně na této stránce nacházíte informace o tom, co se kde koná, o konferencích, vzdělávacích akcích a podobně. Pro tentokrát jsem se pro vás snažila připravit soubor drobných tipů do složitých časů, které teď všichni prožíváme.