Online archiv

Autor: Kateřina Rodná

Jak si kritikou nezničit vztah

Kateřina Rodná, 6/2019
Každému někdy na partnerově chování něco vadí. Dusit to v sobě není řešení. Jenže jak říct, co potřebujeme a nepodrývat přitom základy partnerského vztahu?

Poradna na červen

Kateřina Rodná, 6/2019
Dobrý den, ráda bych se zeptala, co můžu udělat pro svého syna. Je mu deset let, je inteligentní a zvídavý, rád sportuje a je s ním docela dobré pořízení.

Mění zaměstnání naši osobnost?

Kateřina Rodná, 6/2019
V práci trávíme podstatnou část svého života. Jaký má na nás vliv? Existuje něco jako profesionální deformace, anebo si vybíráme takové zaměstnání, jaké odpovídá naší přirozenosti?

Noční toulky po střeše

Kateřina Rodná, 5/2019
Člověk balancující s rukama před sebou na hřebeni střechy? Náměsíčník! Co se skrývá za touto podivnou poruchou, kde se bere a kde je hranice mezi romantickou představou a realitou?

Poradna květen

Kateřina Rodná, 5/2019

Když je stresu až moc

Kateřina Rodná, 4/2019
I když existuje něco jako zdravá míra stresu, někdy je ho prostě moc. Jak sami sebe neuštvat? Co s námi stres může udělat?

Ukliďte si podle feng-šuej

Kateřina Rodná, 4/2019
Váš byt je odrazem vaší duše, a podle feng-šuej zároveň stav vašeho domova ovlivňuje váš život. Nechme se inspirovat myšlenkami starých mistrů a zbavme se harampádí v bytě i v hlavě.

Poradna

Kateřina Rodná, 4/2019
Dobrý den, mám starost o svého vnuka Milánka. Byly mu minulý měsíc čtyři roky a podle mě se nevyvíjí tak, jak by měl.

Jak se vyrovnáváme s rozchodem?

Kateřina Rodná, 3/2019
Vyrovnávání se s rozchodem probíhá ve čtyřech fázích. Navazují jedna na druhou a každá trvá delší dobu – od optimistické varianty pouhých několika dní přes běžné týdny až po měsíce či roky.

Dlouhé stíny starých lásek

Kateřina Rodná, 3/2019
Naše zkušenosti, které jsme si odnesli z předcházejících partnerských vztahů, se do nás samozřejmě vepsaly a více nebo méně ovlivňují naše vztahy současné a budoucí. Často daleko víc a zásadněji, než jsme si ochotni vůbec připustit.

Napište příběh svého života

Kateřina Rodná, 2/2019
Že je psaní deníku zábava pro náctileté holky? Přežitek z dob dávno minulých? Kdepak, psát si deník je možná jeden z nejlepších nápadů, který můžete dostat. Pomáhá nám utřídit si myšlenky i vyznat se v emocích.

Energetičtí upíři

Kateřina Rodná, 2/2019
V jejich blízkosti se cítíte za chvilku jako bez života. Ještě před chvílí jste byli docela optimističtí, ale po rozhovoru s někým takovým máte pocit, že svět je dost hrozné místo k životu. Jak poznáme energetického upíra ve svém okolí?