Online archiv

Autor: Kateřina Rodná

Stavíme svůj zlý sen

Kateřina Rodná, 11/2019
Dům je hotový. A vztah také. Stavba společného domova je jedním z nejrizikovějších momentů společného života, podobně jako narození dětí, Jak je možné, že se z realizace snu tak často stane noční můra s fatálními následky pro vztah?

Prosincová poradna

Kateřina Rodná, 11/2019
Můj dotaz se týká problémů v naší „nové“ rodině. Před třemi lety jsem se seznámila s mužem, který se tehdy právě rozváděl, a začali jsme spolu chodit. S manželkou měl dvě dcery, kterým bylo tenkrát tři a pět let, a už tehdy pořád řešili spory o to, kdy a kdo je bude mít u sebe.

3xtip na říjen

Kateřina Rodná, 10/2019

Narušitel systému

Kateřina Rodná, 10/2019
Strhující celovečerní debut německé režisérky Nory Fingscheit o dítěti, které se nevešlo do systému: „V Německu milujeme byrokracii, když se objeví problém, jako první hledáme řešení v rámci existujících institucí a pravidel. A to bohužel ne vždy pomáhá, život se do nich nevejde. Chybí nám cit pro nečekaná řešení.“ Film získal Stříbrného medvěda i Cenu Alfreda Bauera pro film, který otevřel filmové tvorbě nové perspektivy a je německým kandidátem na OSCARA.

Barvy! Co v nás vyvolávají?

Kateřina Rodná, 10/2019
Na barvách je fascinující to, s jakou samozřejmostí v nás dokážou vyvolat různé emoce. Nějaký vliv na jejich vnímání mají kulturní vzorce, nějakou roli naše zkušenosti. Ale přesto máme sklon reagovat na určité barvy podobným způsobem. A ve specifických situacích dáváme přednost konkrétním barvám před jinými.

Poradna říjen 2019

Kateřina Rodná, 10/2019
Dobrý den, můj dotaz se týká mého vztahu s matkou a jejím manželem, mým nevlastním otcem.

Když má žena druhou mízu

Kateřina Rodná, 10/2019
Nový image, nové auto a nová partnerka, nebo alespoň milenka jako doplněk ke „staré“ manželce. Tak to vypadá, když muž tzv. chytí druhou mízu. Zpravidla jde o období, které přichází ruku v ruce s krizí středního věku. Muž si uvědomuje, že život není nekonečný a že to, co nestihne teď, už možná nestihne nikdy. Ale jak jsou na tom ženy? Podléhají i ony druhé míze?

Poradna září

Kateřina Rodná, 9/2019
Dobrý den, ráda bych se touto cestou zeptala, co vidíte jako nejlepší řešení mé situace.

Chceme jen tvé dobro

Kateřina Rodná, 9/2019
Znáte situace, kdy se někteří z členů rodiny urputně snaží páchat dobro za zády jiného rodinného příslušníka? Obvykle to myslí upřímně. A nepochybují o čistotě svých úmyslů. Dost často se ale ukáže, že se jejich snaha nakonec nějakým nečekaným způsobem zvrtla.

Proč zrovna ona?

Kateřina Rodná, 7-8/2019
Vybrat si partnera není jako zajít si do obchodu s jasnou představou o tom, co potřebujeme. Tady platí pravidla, která vlastně nikdo pořádně nezná, a přesto bychom si hledání tak rádi ulehčili.

Poradna srpen

Kateřina Rodná, 7-8/2019
Dobrý den, ráda bych se zeptala na to, jak vidíte budoucnost mého vztahu s partnerem.

Muži pro lásku nevhodní

Kateřina Rodná, 7-8/2019
Ať se snažíme jakkoliv, existují typy partnerů, se kterými jednoduše nelze navázat dobrý, láskyplný vztah. Není ale vůbec jednoduché se takovým mužům vyhnout, protože se často zpočátku velmi obratně maskují. Přestože se tentokrát věnujeme pouze „jedovatým“ mužům, nebezpečné typy osobností najdeme i mezi ženami.