Online archiv

Autor: Janette Šimková

Jak umožnit vlastní individualitě proniknout navenek

Janette Šimková, 11/2019
Při své práci doprovázím lidi k tomu, aby naplno prožili jeden nesmírně důležitý moment. Týká se to něčeho velmi jednoduchého a přitom nesmírně složitého zároveň: umožnit vlastní individualitě, aby pronikla navenek a ukázala se světu.

Jak nebýt obětí menší lásky, než si zasloužíte

Janette Šimková, 10/2019
Když jsou ženy zneužívány muži nebo když zneužívají samy sebe, stává se jim ta situace natolik důvěrně známou, až jim připadá normální.

Chceš mít pravdu, nebo vztah?

Janette Šimková, 9/2019
Už jsem se setkala s tolika univerzálními vzorci pro vytvoření dokonalého vztahu, že kdyby spolehlivě fungovaly, každý člověk by byl před zlobou zachráněn láskou, a to velmi rychle.

Jak zvelebovat vztah

Janette Šimková, 7-8/2019
Vyslechla jsem smutné vyprávění klienta, který uvízl v odumřelém vztahu. Takový přívlastek užívám pro vztahy, kde lidé žijí vedle sebe místo spolu.

Postav hrad a neoplakávej ten starý

Janette Šimková, 6/2019
Zvu vás na malý výlet do dětství. Představte si, že vám daruji krabici dřevěných kostek. Vy z nich s nadšením postavíte hrad a svou stavbu mi hrdě ukážete.

Jak se láskyplně starat o sebe

Janette Šimková, 5/2019
Víte, co je na nejhořejší příčli žebříčku důvodů odchodu lidí ze zaměstnání? Nedostatek ocenění, když pracovníkům nikdo neprojeví účast nebo vděk za jejich snaživou práci a nepečuje o ně.

Mít radost ze života

Janette Šimková, 3/2019
Potkala jsem člověka, který byl obdařen tím, po čem všichni toužíme: láskou, bezpečím, respektem a smysluplnou prací. Přesto se přiznal, že zažívá propady do bezútěšných pocitů.

Jak podpořit svou sebedůvěru

Janette Šimková, 2/2019
Zatoužili jste být někdy silní, záhadní a neskutečně sexy? Bez ohledu na příslušnost k pohlaví je to možné díky jediné věci, která má na všechno vliv… Schválně, co to je? (Začíná to na „s“…)

Jak si zachovat klid, když svět kolem šílí

Janette Šimková, 1/2019
Možná vás to překvapí, ale 99 % z toho, na co jste dnes mysleli, je jen opakováním myšlenek z předchozího dne.