Výsledky hledání "čtení pro dcery"

Čtení pro dcery, kterým jejich matky nebyly schopné dát lásku

Náš vztah k matce se rodí současně s naším vstupem do světa. Poprvé v životě se nadechneme a projevíme svou počáteční, závislou lidskou touhu po ochraně a lásce, kterou nám má dopřát matka. Ne všechny matky jsou toho ale schopny.

Jaké tajemství najde Agnes v tajemném domě?

Agnes a tajemný dům, novinka od oblíbené finské autorky Tuutikki Tolonen, přímo navazuje na knihu Agnes a odemčený sen. A i v tomto napínavém příběhu odhalují Agnes s kamarádem Piškotem jedno dávné tajemství...

Torey L. Hayden „krotí sebranku“

Torey L. Hayden prošlo třídami mnoho dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Příběhy některých z nich zachytila ve svých knihách, největší „slávu“ si doposud získala kniha Spratek, kterou Portál rovněž vydal. Název knihy Sebranka charakterizuje její novou třídu a napovídá, že ji opět tvořily děti, nad nimiž už mnozí zlomili hůl. Ne však Torey.

Otcovo mlčení tvoří příliš milující ženu. Ukázka z Anatomie lásky

Kdybychom chtěli nějak pojmenovat situaci, v níž se octli Ona a On na pohovce obývacího pokoje, mohli bychom konstatovat, že Ona je žena, která miluje příliš, zatímco On je muž, který má strach z lásky. Psycholog Guy Corneau uvádí předpoklady pro vytvoření vztahu, který by bylo možno za šťastnou lásku označit.

Vzdej se! Nabádá čtenáře Larry Richards

A žij podle Boží vůle, dodává k tomu v podtitulu své druhé knihy. Známý americký katolický kněz, spisovatel a vyhledávaný kazatel Larry Richards se po úspěšné první knize Buď mužem! (Jakým Bůh chtěl, abys byl) obrací tentokrát na čtenáře, kteří by rádi prohloubili svůj vztah s Bohem.

Rozhovor s Arnoštem Vítem, autorem knihy Proč asi chrti ocasem vrtí?

Proč asi chrti ocasem vrtí? je nová knížka dětských básniček. Napsal ji Arnošt Vít, nejstarší autor Portálu. Ve svých 92 letech má však energie a humoru na rozdávání. Přesvědčte se o tom v rozhovoru o knížkách, dětství, loutkaření, psaní…

ROZHOVOR: Erling Kagge - Představuji si život jako dlouhou procházku. Způsob, jakým si každý musí najít svůj vlastní jižní pól.

Autorem knihy Duše objevitelů pólu je norský polárník. dobrodruh, cestovatel, právník i nakladatel v jedné osobě Erling Kagge. V knize i v rozhovoru se dozvíte, co ho jeho výpravy za dobrodružstvím naučily o životě i o něm samém.

Dívka pod hladinou jsou příběhy z psychoterapie dospívajících

Krize patří k životu a v době dospívání se jí téměř nedá vyhnout. Některé ovšem mohou u mladých lidí způsobit stav, který vyžaduje pomoc zvenčí. Jaké jsou příběhy těch, kterým pomohla psychoterapie, a s jakými problémy se potýkají dnešní dospívající, se dočtete v knize Dívka pod hladinou.

Vychází nový román Torey L. Hayden: Holka, kterou nechtěli

Již sedmou knihu od známé speciální pedagožky, terapeutky a autorky non-fiction románů Torey L. Hayden je HOLKA, KTEROU NECHTĚLI.

ROZHOVOR: Co to je být chlap? Robert Garfield, autor knihy Mužský kód

Americký psychoterapeut a psychiatr Robert Garfield o tom, co to je být v dnešní době chlap, proč se muži bojí feminismu a proč by každý muž měl mít aspoň jednoho dobrého kamaráda.

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru