Výsledky hledání "čtení pro dcery"

Čtení pro dcery, kterým jejich matky nebyly schopné dát lásku

Náš vztah k matce se rodí současně s naším vstupem do světa. Poprvé v životě se nadechneme a projevíme svou počáteční, závislou lidskou touhu po ochraně a lásce, kterou nám má dopřát matka. Ne všechny matky jsou toho ale schopny.

Princezna Bílý květ

O mayské etnické skupině Itza, která byla vypuzena koncem dvanáctého století z Chichen Itza a jež uprchla do peténské oblasti, vypráví jedna z nejkrásnějších mayských legend. Je o princezně Zac Nicté*, což znamená v mayštině Bílý květ.

Proč zrovna já!

Proč zrovna já musím mít tak úděsný akné, ozve se občas ráno z naší koupelny, kde se krášlí nejstarší dcera. Někdy se také ptá, proč právě ona má tak děsné rodiče, velké břicho, suché nebo mastné vlasy. Pokud má odnést hrnek od snídaně do myčky, vysvětlí mi, že dětská práce je v Česku zakázána. Proč právě ona by měla tak těžce pracovat.

Torey L. Hayden „krotí sebranku“

Torey L. Hayden prošlo třídami mnoho dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Příběhy některých z nich zachytila ve svých knihách, největší „slávu“ si doposud získala kniha Spratek, kterou Portál rovněž vydal. Název knihy Sebranka charakterizuje její novou třídu a napovídá, že ji opět tvořily děti, nad nimiž už mnozí zlomili hůl. Ne však Torey.

Otcovo mlčení tvoří příliš milující ženu. Ukázka z Anatomie lásky

Kdybychom chtěli nějak pojmenovat situaci, v níž se octli Ona a On na pohovce obývacího pokoje, mohli bychom konstatovat, že Ona je žena, která miluje příliš, zatímco On je muž, který má strach z lásky. Psycholog Guy Corneau uvádí předpoklady pro vytvoření vztahu, který by bylo možno za šťastnou lásku označit.

Vzdej se! Nabádá čtenáře Larry Richards

A žij podle Boží vůle, dodává k tomu v podtitulu své druhé knihy. Známý americký katolický kněz, spisovatel a vyhledávaný kazatel Larry Richards se po úspěšné první knize Buď mužem! (Jakým Bůh chtěl, abys byl) obrací tentokrát na čtenáře, kteří by rádi prohloubili svůj vztah s Bohem.

Viktorie Bartoníčková; Alžběta Dvořáková: Cesta z mlčení

Jsem to pořád já, jen ti to nemůžu říct

Rozhovor s Arnoštem Vítem, autorem knihy Proč asi chrti ocasem vrtí?

Proč asi chrti ocasem vrtí? je nová knížka dětských básniček. Napsal ji Arnošt Vít, nejstarší autor Portálu. Ve svých 92 letech má však energie a humoru na rozdávání. Přesvědčte se o tom v rozhovoru o knížkách, dětství, loutkaření, psaní…

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.  

Přidejte se do newsletteru