Online archiv

Autor: -red-

Stresová reakce jako pomocník

-red-, 05/2020
Stres je běžná část každodenního života, dokonce nezbytná pro naše přežití. Stresová reakce nám umožňuje tělesně i psychicky zareagovat na zátěžovou situaci a zvládnout ji, pomáhá nám s motivací, překonáváním překážek a podáváním lepších výkonů.

Léčivá síla hudby u dětí

-red-, 05/2020
Hudba nás obklopuje každý den. Posloucháme ji na cestách, v práci, v obchodním centru, v televizních reklamách… To jsou místa, kde se hudbě většinou nevyhneme a kde na nás má zapůsobit.

Nejhorší šéf všech dob

-red-, 5/2020
Šikana nadřízených patří mezi nejčastější důvody, proč lidé chtějí změnit práci. Je proto dobré včas sledovat varovné signály. Možná vám chování vašeho šéfa připomene některé z nejhorších šéfů všech dob…

Chléb a pečivo

-red-, 5/2020
Ještě před dvaceti třiceti lety (a do té doby v celých dějinách) se chleba pekl z mouky, vody, soli, kmínu a přírodního kvasu.

Láska na tři řádky

-red-, 5/2020
Měsíc zamilovaných na twitteru

Smrt je cool?

-red-, 5/2020
I v naší zemi se úřady snaží odradit lidi od kouření pomocí „antireklamy“, šokujících, odpudivých fotografií kuřáckých plic, nohou a zubů, zasažených rozvinutou nemocí, a dalších podobných.

Nebezpečná parta?

-red-, 5/2020

Sadismus masochistů

-red-, 5/2020
V psychologii je masochismus definován jako potěšení z nepříjemných fyzických a duševních stavů, které však nejsou spojeny se skutečnými riziky.

Trik proti přejídání?

-red-, 5/2020
Také se nemůžete udržet, když před sebou vidíte misku s nějakými dobrotami – chipsy, sušenkami, oříšky nebo něčím podobným – a nepřestanete, dokud není prázdná?

Obnovení provozu škol a školských zařízení

-red-, 05/2020

Bolest místo terapie?

-red-, 4/2020

Nechci, aby byl konec!

-red-, 4/2020