Online archiv

Autor: -red-

Není zebra jako zebra

-red-, 08/2020

Zdravá mateřská školka v projektu Zelená Libuš vítá první předškoláky

-red-, 08/2020
Developerská společnost JRD dokončila přestavbu nebytových prostor v energeticky úsporném projektu Zelená Libuš, které nově slouží potřebám mateřské školy Beránek. Moderní interiéry s čerstvým vzduchem, příjemnou pobytovou teplotou a zdravým osvětlením poskytují zázemí pro 30 dětí.

Jak se skamarádili s žabkou Cilkou

-red-, 08/2020

Rozvíjíme hlásku B

-red-, 08/2020
Milé děti, váš kamarád skřítek Mluvílek si pro vás nachystal různé pěkné a zábavné úkoly. Tentokrát s ním budete procvičovat hlásku B.

Když už venku málo hřeje, z postýlky se na nás směje!

-red-, 08/2020
Nabarvěte si s námi polštářek.Potřeby: plátěný ušitý polštářek; černá textilní barva; štětec, nůžky, žehlička; kus papíru na vypodložení polštářku; výplň do polštářku (trhaný molitan); jehla s nití. Námět a foto: Ivana Smutná Ilustrace: Patricie Koubská

Stále spolu

-red-, 08/2020

Hračky v naší třídě

-red-, 08/2020
Cíl této lekce: Naučit se používat jednoduchá větná spojení „Co je to?“ „To je…“ Poznat a pojmenovat názvy hraček. Pomůcky: obrázky hraček, košík na obrázky, maňásek medvídka, reálné hračky, jejichž pojem budeme učit, baterka

Už 30 let vydáváme knihy pro rodiče a učitele

-red-, 08/2020
A díky tomu vzniklo jedinečné spojenectví mezi nakladatelstvím Portál a pedagogy a rodiči. Podle Martina Bedřicha, jednatele a šéfredaktora Portálu, tyhle knihy patří ke genetické výbavě nakladatelství.

Přehnaná touha pomáhat

-red-, 08/2020
Kdyby vám někdo položil otázku, proč jste se chtěli stát pedagogem, jak byste odpověděli? Jedním z častých motivů lidí, kteří pracují v sociálních službách, ve zdravotnictví nebo ve školství, bývá touha pomáhat. Však na tom není nic špatného, že?

Homogenní a heterogenní třídy ve výzkumech

-red-, 08/2020
V první úvaze jsem dával k dobru argumenty obou táborů – proti věkově homogenním a heterogenním třídám v mateřských školách a pro ně. Kdo tedy „vyhrál“? A má vůbec někdo vyhrát?

Dárek pro nové předplatitele

-red-, 08/2020
Kniha Jak vyzrát na pavouky? v hodnotě 200 Kč. Chcete ji získat? Objednejte a zaplaťte roční předplatné do 1. 11. 2020. Dárek do rozebrání zásob. Objednávky zasílejte na portal@send.cz; tel.: 225 985 225. Upozorňujeme, že dárky jsou rozesílány nejméně s měsíčním odstupem od platby a že záleží na pořadí, ve kterém je platba přijata bankovním systémem firmy SEND. V případě nejasností týkajících se dárku se obracejte výhradně na adresu redakce (informatorium@portal.cz; 283 028 405).

Výtvarný projev malých školáků

-red-, 08/2020
Vstup do základní školy je důležitým milníkem v životě každého člověka. V předškolním věku žije dítě především pod ochranou rodiny, ale nástupem do základní školy se z něj stává žák, tj. člen nové sociální skupiny, v níž se učí žít, podřizovat se společným pravidlům, regulovat své emoce a chování, plnit úkoly a být odpovědným za své výkony.