Online archiv

Autor: -red-

Inkluze dětí s autismem ve školce

-red-, 2020_10
Znát autismus nestačí. Nový videokurz Scholy Empiriky předvádí učitelkám v mateřských školách, jak rozpoznat přicházející autistický záchvat a dítě uklidnit dřív, než se vůbec začnou vztekat.

Andílci z juty aneb tip na vánoční tvoření

-red-, 2020_10

Mikuláš je hodný pán, nosí dětem marcipán…

-red-, 12/20

Vliv pandemie na sexuální život

-red-, 12/20

Navštěvující manželství

-red-, 12/20

Když létají blesky

-red-, 12/20

Dokonalá kráska od hranolků

-red-, 12/20

Čtení každý den hned změní

-red-, 2020_10

Svátky bez starostí

-red-, 2020_10
Když se evolučního biologa Jaroslava Flegra v říjnu ptali, jak vidí letošní vánoční čas, odpověděl téměř s nadšením, že dobře! Vánoce totiž pravděpodobně strávíme v úzkém kruhu rodinném, bez zbytečných stresů v nákupních centrech, přeplněných obchodech, vynecháme kolotoč návštěv a užijeme si po dlouhé době klidné svátky.

Otevřený dopis mateřských škol ministrovi školství

-red-, 2020_10
Z dopisu čtyř pracovnic jednotřídní mateřské školy v Ústeckém kraji vybíráme: "Tímto dopisem Vás žádáme o pomoc při vytvoření nových opatření, které budou schůdné jak pro ekonomiku, tak pro zachování zdraví všech zaměstnanců v MŠ. Dále také žádáme, abyste si uvědomili, že jsme součást školství, a ne hlídací agentura."

Dárek za předplatné prosinec 2020

-red-, 2020_10

Počet mateřských škol v karanténě roste

-red-, 2020_10
Vláda by měla začít problém řešit. Pedagogická komora, z.s., oslovila jednotlivé krajské hygienické stanice s dotazem, v kolika mateřských školách byla od letošního září vyhlášena karanténa kvůli koronaviru.