Online archiv

Autor: -red-

(Ne)obratní předškoláci

-red-, 2021_04
Stejně jako po miminku nemůžeme chtít, aby hned po narození začalo chytat hračky do ruky, nemůžeme chtít ani po školákovi, aby ihned začal psát. K tomu, aby dítě dokázalo provést jemný, konkrétní pohyb, potřebuje umět ovládat nejdříve velké svalové skupiny a postupem času se naučí ovládat i menší svalstvo, které mu umožní drobnější pohyby.

Srdce našim krajánkům

-red-, 2021_04
Mateřská škola Klimkovice sídlí v severomoravském lázeňském městě nedaleko Ostravy. Skládá se ze čtyř budov a její součástí je celkem šest věkově heterogenních tříd. Naše budova se nachází v ulici Komenského, poblíž lesa a parku s rybníky.

Hledání kamaráda pro Ferdu mravence aneb Společné tvoření rodičů a dětí

-red-, 2021_04

Nechme děti, ať se nudí

-red-, 2021_04

Distanční výuka u nás doma

-red-, 2021_04
Jsme tu čtyři. Jedna dospělá maminka, která chodí do práce a studuje vysokou školu – ne z plezíru, ale nikdo neví, co bude, a jíst se musí. Pak je tu jedna dospívající dcera, studující druhý ročník zdravotní školy. Z toho byla v téhle škole celkem sedm měsíců.

Rizika týmové spolupráce v MŠ – syndrom vyhoření

-red-, 2021_04
V obecné míře pedagogové pociťuji, že nároky, vycházející z pedagogické praxe se zvyšují. Kromě znalostí pedagogiky, didaktiky či například psychologie, tvoří významnou část také znalosti kurikulárních dokumentů, legislativy, nebo v případě vedoucích, pedagogických pracovníků znalosti v oblasti řízení týmu.

Nemůžete se dovolat do redakce?

-red-, 2021_04

Dárek za předplatné

-red-, 2021_04

70 let MŠ Lobkovicova

-red-, 2021_03

S obezitou se potýká skoro čtvrtina Čechů

-red-, 2021_03

Společně pro děti

-red-, 2021_03
Jak rozvíjet spolupráci s takovými organizacemi, jako je třeba nedaleký domov důchodců, divadlo (ať už kamenné, případně takové, které přijede za námi přímo do školky), útulek pro opuštěná zvířata, blízký dům dětí a mládeže, a nespočet dalších, které by se snad mohly v okolí naší mateřské školy nacházet?

Karneval v družině trošku jinak

-red-, 2021_03