Online archiv

Vydání: 8/2019

Národní cena za projekt eTwinning

Eva Těthalová, 8/2019
V loňském roce naše mateřská škola získala národní cenu za projekt eTwinning. Tento projekt spojuje mateřské a základní školy z různých zemí. Skrze něj si můžeme najít partnerské školy, se kterými se navzájem poznáváme a společně vytváříme projekty.

Prázdniny s Robinsonem na ostrově Pineda

-red-, 8/2019
Celý rok jsme se nemohli dočkat, kdy už konečně pofrčíme k moři. Předloňské dobrodružství s pirátem Morganem v chorvatském Murteru vystřídal loňský pobyt u moře v Itálii s Neptunem. Dočkali jsme se i letos.

Co nepatří do skříňky s hračkami?

Mgr. Marie Těthalová, 8/2019

Všichni jsme kamarádi

Mgr. Marie Těthalová, 8/2019

Zvířátka z kaštanů

Mgr. Marie Těthalová, 8/2019

Proč děti potřebují rovnátka

PhDr. Helena Chvátalová, 8/2019
Ortodontická léčba je důležitá pro vylepšení špatného postavení zubů, což často způsobuje předčasná ztráta zubů dočasných. Tato ztráta je však většinou zbytečná – stačilo by od začátku správně pečovat o zuby dítěte, tedy účinně je čistit, ale také výrazně méně mlsat sladkosti a slazené nápoje. Rovnátka by pak většinou nebyla potřeba a ještě bychom značně ušetřili…

Rozumím, ale odpovědět nedokážu

-red-, 8/2019
Dám vám hádanku: setkáte se s dítětem, které se jeví na svůj věk celkem chytré, hraje si jako ostatní, skládá puzzle, staví z lega, při sportovních aktivitách je ale trochu nemotorné. Při kreslení má problémy s držením tužky a s namalováním jednoduchých tvarů. Nejvíc nápadné je však to, že nemluví, což neodpovídá jeho věku.

Identifikace stejného tvaru - houbičky

Mgr. Marie Těthalová, 8/2019

K čemu nám jsou životní hodnoty

-red-, 8/2019
Hodnoty vycházejí z našich základních potřeb. Pokud známe své hodnoty, můžeme si podle nich nastavit cíle, kterých chceme dosáhnout, a jít po životní cestě, která nás bude uspokojovat a naplňovat.

Neučme děti bezmoci

Mgr. Marie Těthalová, 8/2019
Naučená bezmocnost je pojem, který v psychologii zavedl Martin Seligman. Pokud si člověk osvojí tento přístup k životu, nechce se mu pouštět do různých úkolů, protože „přece ví, že to nezvládne“.

Bez pohybu není života

Mgr. Marie Těthalová, 8/2019
O tom, že pohyb nám svědčí, není třeba pochybovat. Vladimíra Ottomanská má ráda jak sport, tak práci s dětmi, a svou lásku k pohybu přenesla i do činností, které dětem nabízí. Povídáme si o tom, jaké pohybové aktivity jsou vhodné pro předškoláky i o rozcvičkách.

Malí vědci letos objevovali indiány

-red-, 8/2019