Online archiv

Vydání: 2/2019

Nejlepší místo je stejně Česká republika

Matyáš Zrno, 2/2019
Petr Horký býval známý jako moderátor dětských televizních pořadů Hip Hap Hop či Oáza. Je ale především vášnivým cestovatelem a polárníkem, navštívil desítky zemí a projel zeměkouli od severního pólu po tropické džungle. A natočil tom desítky dokumentů. K čemu nám je tedy cestování, v čem nám může pomoci a kdy se naopak stává symptomem toho, že s námi něco není v pořádku?

Napište příběh svého života

Kateřina Rodná, 2/2019
Že je psaní deníku zábava pro náctileté holky? Přežitek z dob dávno minulých? Kdepak, psát si deník je možná jeden z nejlepších nápadů, který můžete dostat. Pomáhá nám utřídit si myšlenky i vyznat se v emocích.

Pijte vodu! Ale s mírou…

Margit Slimáková, 2/2019
Roky se doporučovalo pít co nejvíc tekutin. A hlavně množství spolykaných litrů stále kontrolovat. Ve skutečnosti je však potřeba pít stejně automatická jako potřeba dýchat a pocit žízně je pro většinu z nás dostatečně spolehlivým indikátorem.

Energetičtí upíři

Kateřina Rodná, 2/2019
V jejich blízkosti se cítíte za chvilku jako bez života. Ještě před chvílí jste byli docela optimističtí, ale po rozhovoru s někým takovým máte pocit, že svět je dost hrozné místo k životu. Jak poznáme energetického upíra ve svém okolí?

Perfekcionismus narůstá

-red-, 2/2019
Mladí lidé v západních zemích mají stále neúměrnější nároky na sebe i na své okolí, a zároveň také trpí pod stále větším očekáváním svého okolí.

Perfekcionismus stoupá

-red-, 2/2019
Mladí lidé v západních zemích mají stále neúměrnější nároky na sebe i na své okolí, a zároveň také trpí pod stále větším očekáváním svého okolí.

Kdo je ten pravý

Alena Wehle, 2/2019
Jak by měl vypadat protějšek citlivých lidí? Je lepší najít si stejného blázna, co slyší mluvit stromy? Nebo raději někoho drsnějšího, aby se síly vyrovnaly? A vůbec, jak poznáme, že je to „ten pravý“? Toho pravého najdeme, až když jej přestaneme hledat. My si jej musíme totiž vytvořit.

88 věcí, které byste měli stihnout se svým dítětem, než vyletí z hnízda

Eva Boháčková, 2/2019
Tahle knížka neztrácí čas psychologickým teoretizováním a pojednáními o nejnovějších rodičovských trendech. Nabízí, ale nevnucuje různorodé podněty vedoucí ke zlepšování kvality našeho rodičovství. Je jich přesně osmdesát osm a stojí za to!

Blog o Aspergerově syndromu

-red-, 2/2019
Život s Aspergerovým syndromem

Seriál

-red-, 2/2019
Třetí řada seriálu Terapie

Akce

-red-, 2/2019
Festival Na hlavu

Jak podpořit svou sebedůvěru

Janette Šimková, 2/2019
Zatoužili jste být někdy silní, záhadní a neskutečně sexy? Bez ohledu na příslušnost k pohlaví je to možné díky jediné věci, která má na všechno vliv… Schválně, co to je? (Začíná to na „s“…)