Online archiv

Vydání: 09/2020

Rozvíjíme hlásku P

-red-, 09/2020
Milé děti, váš kamarád skřítek Mluvílek si pro vás nachystal různé pěkné a zábavné úkoly. Tentokrát s ním budete procvičovat hlásku P.

Dobrodružství u rybníka

-red-, 09/2020

Na cestu si posvítíme, když sklenici polepíme!

-red-, 09/2020
Potřeby: bílý krepový papír, nůžky, lepidlo Herkules, kousek černého papíru, sklenice (objem 5 litrů, 3 litry a 1 litr), čajová svíčka. Námět a foto: Ivana Smutná Ilustrace: Patricie Koubská

Věci kolem nás

-red-, 09/2020

Ceny Nadace Via

-red-, 09/2020

Připravme dítě na příchod sourozence

PhDr. Helena Chvátalová, 09/2020
Příchod dalšího dítěte do rodiny je pro staršího sourozence náročnější, než si možná umíme představit. Jak mu můžeme pomoci, aby se co nejlépe s novou situací vyrovnal a miminko přijal samozřejmě a s láskou?

Dítě z jiné kultury v mateřské škole

-red-, 09/2020
Česká republika je jednou z etnicky nepříliš pestrých zemí, což se odráží i ve školství. Ačkoliv počet dětí s cizí státní příslušností v MŠ každým rokem stoupá (před šesti lety navštěvovalo MŠ 6307 cizinců oproti minulému školnímu roku, kdy těchto dětí bylo 11 942), stále se najdou případy, kdy je pro dítě obtížné začlenit se do kolektivu a adaptovat se na novou situaci.

Slovenské zkušenosti s homogenními a heterogenními třídami

-red-, 09/2020
Dnes se naposledy budu věnovat tématu srovnání homogenních a heterogenních tříd ve školkách. Na pomoc si tentokrát přizvu naše odvěké bratry a zároveň rivaly v ledním hokeji – Slováky.

Péče o duši v neklidných časech

Mgr. Marie Těthalová, 09/2020
O tom, že jsme se ocitli v situaci, kterou nikdo z nás nezažil, není třeba pochybovat. Pandemie sílí a omezuje naše životy. Jak z náročných měsíců vyjít s co nejmenšími škodami?

Podzimní tvoření: Dýně

-red-, 09/2020

Kamarádství je pro život moc důležité

Mgr. Marie Těthalová, 09/2020
Říká to Petr Horáček, jehož knížky pro děti mají v mnoha knihovničkách své vyhrazené místo. Povídali jsme si o dvou knihách, které mu u nás během tohoto podzimu vycházejí.

Na montessori školce není nic tajemného

Mgr. Marie Těthalová, 09/2020
Říká to Hana Slabá, která působí jako metodička montessori vzdělávání a o tom, jak se principy, jež koncipovala Maria Montessori, uplatňují v mateřských školách, napsala knihu.