Online archiv

Vydání: PD 05/2022

Film a změněný stav vědomí

PD 05/2022
Zajímavější než vyobrazení procesu hypnózy ve filmu je hypnotičnost samotného zážitku sledování snímku. Vizuální opojnost a abstraktnost filmového média nám podobně jako hypnóza či sen pomáhají ponořit se do nevědomí.

Modrý ptáček

PD 05/2022
Pedagožka Renata Spustová o blahodárných účincích hypnoterapie

Do transu s Ericksonem

PD 05/2022
Může být hypnóza klientovi vnucena proti jeho vůli? Tuto představu vyvrátil americký psycholog Milton H. Erickson, který má dodnes příznivce nejen mezi terapeuty, ale i kouči a lektory. Představujeme jeho knihy Hypnotické světy a Můj hlas půjde s tebou.

Hra na schovávanou

PD 05/2022

Co chcete, to můžete mít

PD 05/2022
Co nás v životě oslabuje? Jak v sobě aktivovat přirozené zdroje a nalézt naplnění? Hypnoterapeut Libor Činka odhaluje chybné myšlenkové vzorce a nabízí účinná řešení.

Krabice plná vděčnosti

PD 05/2022
Byla by škoda marnit čas vyhlížením lepších zítřků, když můžeme žít vědomě to, co je tady a teď.

Vizualizační trénink nám pomáhá uspět

PD 05/2022
Jednou z nejčastěji využívaných technik moderní mentální přípravy jsou vizualizace. Přinášejí výsledky nejen ve sportu, ale i v každodenním životě.

Umělecká kreativita otevírá nevědomí

PD 05/2022

Proč se pohroužit do hypnotické relaxace?

PD 05/2022
V hypnóze se můžeme ponořit do relaxovaného stavu, který lze navodit specifickými sugescemi. Dochází ke zklidnění, snížení vnitřního napětí a dosažení přirozené rovnováhy. Přínosy hypnotické relaxace objasňuje klinický psycholog Martin Dlabal a uvádí působivý příklad z praxe.

Klient musí být v bezpečí

PD 05/2022
Hypnóza, stejně jako každá jiná terapie, má zlepšovat psychické i fyzické zdraví. Někdy se však vyskytnou okolnosti, kvůli nimž se klientovi nedostane požadované péče. Psychoterapeut Adam Táborský radí, na co si dát pozor.

Před zákonem

PD 05/2022

Pokoj pro nejvzácnějšího hosta

PD 05/2022
Psychoterapeutka a klinická psycholožka Marie Pečená pomáhá mimo jiné ženám, které nemohou otěhotnět, především z důvodu psychosomatické sterility. Ukazuje se, že vhodně zvolená psychoterapie zahrnující hypnózu může v mnoha případech napomoci početí.